דוליארט

ניהול אומנותי דולי זורניצר
לוגו פייסבוק דולי זורניצר-המרכז למחול שוהם   לוגו אינסטגרם  דוליארט שוהם   לוגו מרכז חמש למחול אתר: דוליארט - ביה"ס למחול

"איש כי ירים את רגליו ויצא במחול, כי אז נפשו מתרוממת, גם נשמתו תגביה עוף..." 
ש"י עגנון 

המרכז חמש למחול - דוליארט הוקם בשנת 1999 ע"י דולי זורניצר בשיתוף החברה העירונית לתרבות חמש בע"מ, ביישוב שהם. בבית הספר לומדים בלט קלאסי, פוינט, מחול מודרני, קומפוזיציה, ג'אז, ג'אז לירי, היפ-הופ,ברייקדנס, מחול עכשווי, מחול ישראלי ומסלול לגיל הרך לילדים מגיל שלוש. הודות לעקביות, לשאיפה למצוינות, להעשרה, ולבית החם שאנו מעניקים לתלמידינו, מיצבנו את המרכז כביה"ס למחול הגדול והמקצועי באזור. 
קבלת קהל במשרד: ימים א'-ה' בין השעות 14:00-20:00, טלפון: 03-9795201. נייד: 054-5592031 

דולי זורניצר     
מורה וכוריאוגרפית, בוגרת האקדמיה למחול ע"ש רובין, ירושלים. בעלת תואר ראשון במחול, השתלמה בבתי הספר החשובים בעולם בתחום המחול ובעלת תעודת הוראה מטעם משרד החינוך. רקדה בלהקות הורה נעורים, הורה בוגרת, להקת הסטודנטים ירושלים ולהקת כרמון.  לימדה גם בקורס הכשרת מדריכים למחול במכללה האקדמית בווינגיט. יצרה במהלך השנים עבודות ויצירות בתחום המודרני והישראלי עכשווי שייצגו את בית הספר והישוב בתחרויות., פסטיבלים וכנסים בארץ ובעולם.

הלהקות הייצוגיות 
בתחום הג'אז, ההיפ הופ והמחול הישראלי, מייצגות את בית הספר, את שהם ואת מדינת ישראל באירועים יישוביים ובפסטיבלי מחול בארץ ובעולם. ביניהם טקס הדלקת המשואות בהר הרצל, טקס פתיחת המכביה, מופעי תגלית, מופעי מצעד החיים בלטרון, מופעי פתיחה ונעילה בכרמיאל, טקס הענקת פרס ג'נסיס בתיאטרון ירושלים, העצרת ממלכתית ליום ירושלים בגבעת התחמושת ועוד. 

תכנית המצוינות: 
בית הספר שם לו למטרה לקדם רקדנים מוכשרים המעוניינים בהרחבת שעות הפעילות, 
שיפור יכולותיהם הביצועיות והעמקת השכלתם בתחום המחול  כך שיוכלו להשתלב בעתיד במסגרות מחול מקצועיות. לצורך כך נקבעה מסגרת לימודים  הכוללת מינימום של 12 שעות שבועיות, במסגרתן מחוייבים הרקדנים בנוסף לשיעורי טכניקה בבלט קלאסי ומחול מודרני גם בשיעורי קומפוזיציה ושיעורי טכניקה נוספים. בנוסף, כוללת התכנית סדנאות של כוריאוגרפים שונים, שיעורי היפ-הופ ורפרטואר מגוון ללהקות. בין היצירות שהועלו במסגרת תכנית המצוינות: : יצירה של הכוריאוגרף עידו תדמור "האנסמבל", פרוייקט "קול ודממה"- משה אפרתי בהנחיית חתן פרס ישראל משה אפרתי ,פרוייקט "הברווז"- עבודתו של זוכה פרס "פסטיבל גוונים במחול" - יוני סוטחי , "בת יענה"- עבודתן של נועה ומיכל גימלשטיין, שחזור עבודתו המוערכת של עידו תדמור "תא".

בלט קלאסי ופוינט 
שפת הבלט הקלאסי היא שפת המחול הכללית. אוצר מילים בצרפתית המתאר תנועות שונות, משמש עד היום רקדנים בכל רחבי העולם ומגדיר בצורה ברורה תנועות ופשטות. הבלט הקלאסי מציג עבודה לגובה ואינו מתמקד בקשר עם האדמה (המפותח במחול המודרני). הבלט הקלאסי הינו סגנון מחול מייצג של התרבות המערבית בכלל ואירופה בפרט. על יסודות הבלט הקלאסי נבנו מירב טכניקות המחול המודרני הקיימות כיום. בעת הכשרת רקדנים תופסת הטכניקה הקלאסית מקום של כבוד כבסיס לכל לימודי המחול.

מודרני 
המחול המודרני התפתח בתחילת המאה ה-20 מתוך הבלט הקלאסי ונחשב כיום לסגנון המחול האמנותי הנפוץ והרלוונטי ביותר בעולם המערבי. המחול המודרני מקנה טכניקה, פיתוח גמישות, כוח ויציבה נכונה, יחסי גומלין בין קצב לתנועה, שימוש במרחב, פתוח הדמיון ושכלול היכולת האישית. אנו שמים דגש על טכניקת חימום שמטרתה שיפור הגמישות, היציבה ורכישת מושגים רחבים בתחום המחול ועל הזיכרון התנועתי ושכלול הביצוע וההבעה.

הרכב תחרויות 
מיועד לכיתות ח' ומעלה. במסגרת ההרכב  יעלו עבודות של כוראוגרפים אורחים וכן יצירות מקוריות אשר יופיעו במופעים מקצועיים ותחרויות. (*תלוי אודישן).

קומפוזיציה 
במרכז חמש למחול - דוליארט נהוגה מסורת של עידוד וטיפוח היצירה האישית. בשיעורים מגלים התלמידים את השפה התנועתית הייחודית להם ובאמצעותה יוצרים בסוף השנה כוריאוגרפיה מקורית  פרי עמלם. תהליך היצירה מפתח בתלמידים יזמות, עצמאות, חשיבה יצירתית, מעורבות חברתית, מחויבות הדדית, גמישות מחשבתית, מנהיגות, סובלנות ופתיחות. 
היצירות האישיות מוצגות בערב עבודות בסוף השנה.

מחול ישראלי 
המחול הישראלי משלב סגנונות רבים המבוססים על מחול אתני, פולקלור, מחול אמנותי ועכשווי מהתרבות הישראלית. 
להקות המחול הישראלי מייצגות את מרכז חמש למחול -  דוליארט והיישוב שהם בכנסים, פסטיבלים, תחרויות מחול ומופעים בארץ ובעולם. 

ג'אז עכשווי ולירי 
שיעורי הג'אז מקנים לרקדנים יכולות רבות ומגוונות.  השיעורים משפרים את היציבה, מלמדים את רזי הריקוד והופכים את הרקדנים למבצעים טובים יותר. השיעור בנוי מחימום יסודי של כל חלקי הגוף תוך שימת דגש על איכות התנועה, טכניקה, גמישות, קואורדינציה ושמיעה מוסיקאלית. שיאו של השיעור הוא בקומבינציות תנועתיות אנרגטיות המאפשרות לחוות את חווית הריקוד במלואה. פיתוח מודעות לגוף, יציבה נכונה, ביטחון ונוכחות. 

היפ-הופ 
ההיפ הופ משלב בסיס של ג'אז עם מוטיבים של "שבירת" הגוף ו"הפרדת" חלקי גוף שונים Isolation. בעבר היה ה"היפ- הופ" בעיקר נחלתם של חבורות רחוב. הז'אנר זכה להכרה בכל רחבי העולם בזכות החשיפה העצומה שניתנה לו ע"י הוידיאו-קליפים השונים ב-MTV וה"היפ- הופ" הפך לסגנון ריקוד בפני עצמו. שיעור ההיפ-הופ תחילתו בחימום והמשכו בלימוד קומבינציה. מטרת החימום היא חיזוק הגוף, עבודה על הגמישות ופתוח היכולת הספציפית הדרושה בהיפ-הופ "לפרק" חלקי גוף שונים ולהזיזם בנפרד משאר הגוף.

נבחרת היפ הופ CREW
נבחרת היפ הופ מקצועית המורכבת מגילאי 10 ועד בוגרים המיועדת למופעים מקצועיים ולתחרויות.
חדש!!! נבחרת היפ הופ CREW JUNIOR נבחרת היפ הופ לכיתות ה-ז (פרטים בעמוד.....)

מחול לגיל הרך 
יסודות המחול לבנות ובנים בגילאי 5-3 . בשיעורים חווים הילדים לראשונה את עולם המחול ולומדים צעדי מחול ראשוניים. הילדים לומדים את טכניקות המחול והתנועה הבסיסיות בשילוב משחק, אביזרים ומוסיקה עשירה ומגוונת. במהלך השיעורים מושם דגש על שיפור המיומנות המוטורית והביטחון העצמי של הילדים תוך פיתוח הדמיון והכרות עם עולם המחול הקסום. 

ברייקדאנס
סוג של ריקוד אקרובטי המהווה את אחד מיסודות תרבות ההיפ הופ. הריקוד מאופיין בתנועות גליות זורמות ואקרובטיקת ריצפה. המוסיקה המלווה א ת רקדני הברייקדאנס הינה  אלקטרונית או מוסיקת היפ הופ .

פלמנקו
פלמנקו הוא סגנון מוסיקה צועני שהתפתח באנדלוסיה בדרום ספרד וספג השפעות תרבותיות של עמים שונים: ספרדים, צוענים, מוסלמים ואף יהודים. מקורו בשירת הרועים בהרים. בהמשך צורפה הגיטרה, מחיאות הכפיים (פאלמאס) ורקיעות רגליים קצביות. רק מאוחר יותר התפתח הריקוד. הפלמנקו נחלק לסגנונות שונים ומשתמשים בו באביזרים מיוחדים: נעלי עקב, חצאית/ שמלה שופעת בד, מניפה, קסטנייטות, צעיף ועוד.

 

לחצו על התמונה להרשמה:

upld609b895a5aee0437239415.png

לפרטים ניתן לפנות למוקד חמש בטלפון 03-9723001 שלוחה 1

 

מערכת למכירת כרטיסים